kızlık zarı dikimi fiyatları

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı 2019

Kızlık Zarı (Hymen) Nedir?

Kızlık zarı, anne karnındayken oluşan bir yapıdır. Kız bebeklerin genital organları gebeliğin yaklaşık 7.haftasından sonra oluşmaya başlamaktadır. Bu evrede genital duvarların birbirinden ayrışmaya başlamasıyla birlikte, dış dudak ve iç dudak dokuları meydana gelmektedir. İç ve dış dudak dokuları arasında ayrışma sırasında ince bir doku kalmakta ve bu mukozal doku kızlık zarı (hymen) olarak adlandırılmaktadır.

Kızlık zarı, vajinanın birkaç santim içerisinde bulunan, vajinal açıklığı kısmen kaplayan, oldukça ince yapıda zarımsı bir dokudur. Genellikle vajina bölgesinin 2-3 cm kadar içerisinde bulunan kızlık zarı, ortalama 2-3 mm kalınlığındadır. Çeşitli şekiller alabilen kızlık zarı dokusu, kılcal damarlarla çevrilidir.

Kızlık zarı, vajen girişini daraltmakta, ancak tamamen kapatmamaktadır. Kızlık zarının vajeni daraltma derecesine göre, ilişki sırasında kızlık zarında meydana gelen kanama miktarı değişebilmektedir. Aynı doğrultuda, kızlık zarı esnek bir yapıya sahip ise, kızlık zarı kanaması gerçekleşmeyebilmektedir. Bazı nadir durumlarda ise, kızlık zarı tamamen kapalı olabilmektedir. Bu durumda kişi adet olamamakta, adet kanı rahim içi ve vajende birikmektedir. Bu gibi durumlarda, kızlık zarının yırtılması işlemi cerrahi olarak gerçekleştirilmektedir.

Kızlık Zarı Nasıl Yırtılır?

Kızlık zarı, oldukça ince yapıya sahip ve dışardan bakıldığı zaman görülemeyecek yapıda bir dokudur. Ancak uzman kadın doğum doktorları tarafından yapılan kızlık zarı muayenesi ile doku görüntülenebilmektedir.

İnce ve kılcal damarlardan oluşan ince yapıdaki kızlık zarının yırtılması cinsel ilişki, sert bir cismin vajinadan içeri girmesi gibi durumlarda gerçekleşmektedir. Ufak şiddette düşmeler ya da sürtünmeler sonucunda kızlık zarında yırtılma meydana gelmemektedir.

Kızlık Zarı Dikilir mi?

Kızlık zarının onarılması ve dikimi, tıbbi olarak mümkündür. Kadın doğum uzmanları ve jinekologlar tarafından yapılan kızlık zarı dokusunun dikilmesi işlemine, hymenoplasti adı verilmektedir.

Kızlık zarı dikimi, herhangi bir nedenle bütünlüğünde bozulma meydana gelen kızlık zarı dokusunun, özel teknikler kullanılarak bütünlüğünün yeniden sağlanması işlemidir. Günümüzde kızlık zarı dikimi, oldukça hızlı ve etkili şekilde, basit cerrahi teknikler kullanılarak gerçekleştirilebilmektedir.

Kızlık zarı dikimi, lokal anestezi ya da sedasyon yöntemi ile yapılabilmektedir. İşlem sonrası hastanın aynı gün evine dönmesi mümkündür.

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Kızlık zarı dikimi operasyonları, kızlık zarına yüklenen ahlakçı ve abartılı anlamlar dolayısıyla çoğu zaman tehlikeli bir hal alabilmektedir. Günümüzde bir miktar azalmış olsa da, kadınlar üzerinde hakimiyet kuran ve hatta bazı durumlarda yaşamlarına kast edebilen bu durumların önüne geçilmesi gerekmektedir.

Kızlık zarı uygulamaları, kişinin sağlığına zarar gelmeden, özel bilgileri paylaşılmadan ve güvenilir merkezlerde uygulanması gereken işlemlerdir. Yasalar gereği bu operasyonun fiyatı ile ilgili herhangi bir bilgilendirme yapılamamaktadır. Ancak; 0212 238 17 17 numaradan online randevu alabilir, titiz ve güvenilir işlemler için bize başvurabilirsiniz.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi hakkında bilgi almak isterseniz eğer ki; İlgili linke tıklayabilirsiniz.
İlgili link: https://www.aysedarama.com/kalici-kizlik-zari-dikimi

Sosyal Medyada Paylaş

Bunlar da İlginizi Çekebilir