kalıcı-kızlık-zarı-dikimi

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık Zarı Dikimi İstanbul 

Kalıcı kızlık zarı dikimi halk arasında bu yöntem genellikle garantili kızlık zarı diktirme olarak da anılmaktadır. Bu yazımızda kalıcı kızlık zarı dikimi ve flep yöntemi hakkında akıllarda oluşan tüm soruların yanıtları ayrıntılı ve anlaşılır bir şekilde paylaşılacaktır.

​​​​​​​

Çeşitli nedenlerden dolayı kızlık zarı dikimi konusunda araştırma yapanlar uygulamaların kalıcı kızlık zarı dikimi (flep yöntemi) ve geçici kızlık zarı dikimi olmak üzere ikiye ayrıldıklarını göreceklerdir. Günümüzde her iki yöntem de tercih edilmektedir. İkisinin de birbirlerine göre avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Yöntemleri

Flep Yöntemi ile Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Kalıcı kızlık zarı dikimi farklı teknikler kullanılarak gerçekleştirilebilir. Flep yöntemi bu tekniklerden en sık tercih edilenidir. Sık kullanılıyor olması flep yönteminin kalıcı kızlık zarı dikimi ile özdeşleşmesine neden olmuştur.

Flep yönteminde amaç kullanılan teknik ile kızlık zarının orijinal görüntüsüne yaklaştırılması değildir. Kızlık zarı daha ince yapıda olan, doğum yapan kadınlarda sık rastlanılan kızlık zarı parçalarının yıpranmış ve dağınık olduğu vakalarda daha çok kullanılmaktadır. Flep yöntemi ile vajen duvarı tek veya iki kanadından kaldırılmaktadır. Kaldırılma sayesinde serbest kalan doku karşı duvarla köprü görevi görebileceği şekilde birleştirilmektedir.

Köprüyü oluşturan dokulara flep adı verilmektedir. Fleplerin canlılığını koruyabilmesi ve karşı duvara istenildiği gibi tutunması kalıcı kızlık zarı dikimi uygulamasının başarılı olduğu anlamına gelmektedir. Yaşanacak ilişkide kızlık zarının yırtılması ve kanama oluşması için flep bölgesinin iyileşmesinin ardından yeterince gergin olması gerekmektedir. Fakat flebin kızlık zarı tamiri esnasında aşırı gergin olması karşı duvara tutunması ve iyi iyileşmesi noktasında olumsuz etki oluşturacaktır. Bu da uygulama sonrasında kontrol edildiğinde iyileşmiş olarak görülen kızlık zarlarında dahi nadiren de olsa ilişki esnasında kanama olmamasına neden olacaktır.

Başarılı kalıcı kızlık zarı dikimi sonrasında nadiren de olsa ilişki esnasında kanama görülmemesi nedenleri arasında yeterince gergin olmayan flep bölgesinin yanında yetersiz penis çapı unsuru da sayılabilir. Uygulamanın çok yüksek tecrübe gerektirdiği kesinlikle bilinmelidir. Her ne kadar hastalar bahsettiğimiz düşük de olsa kanama olmama ihtimalini duymak istemeseler de bu uygulamanın en büyük gerçeğidir. Bu gerçeği hastadan saklayarak sonrasında hastaların nadir beklenen durumu yaşadıklarında hüsrana uğramaları neden olan kişi veya kurumların varlığı da kesinlikle göz ardı edilmemelidir.

Primer Yöntemi ile Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Kalıcı kızlık zarı dikimi konusunda tercih edilen tekniklerden birisi de primer tamiridir. Hastaların büyük kısmında bozulmuş kızlık zarı alanlarının orijinaline yakın olacak şekilde tamiri işlemidir. Teknik flep operasyonuna benzemektedir. Vajen girişinde yer alan fazla dokular çıkarılır. Kalan dokular flep yöntemine benzer şekilde hareketlendirilerek birleştirme sağlanır. Bunun ardından doku iyileşmesi beklenmektedir. Flep operasyonuna benzese de kullanılan teknik farklı olduğu için doku iyileşme şekli de farklıdır.

Primer Tamiri ile Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi konusunda önemli olan fazla dokuların çıkarılması ve hareketlendirilmesi aşamalarında dokunun canlılığının korunmasıdır. Bölgenin iyileşmesinin çok iyi olmaması nedeniyle dokunun canlılığının korunması önem arz etmektedir. İşlemi gerçekleştirecek hekimin tecrübeli olmasının faydaları bu noktada görülecektir.

Kalıcı kızlık zarı dikimi işlemi ortalama 30 – 60 dakika aralığında gerçekleştirilmektedir. İşlem genel veya lokal anestezi altında yapılır. Uygulama esnasında hasta sızı ve acı hissetmeyecektir. Hekim tarafından aksi belirtilmedikçe uygulama sonrasında 15 dakika içerisinde hasta tam olarak kendine gelebilir ve bir 15 dakika daha bekleyerek yürüyerek evine gidebilecek pozisyona gelir.

Hasta kalıcı kızlık zarı dikimi uygulaması sonrasında 10 - 15 gün kadar hareketlerinde çok az kısıtlamaya gitmelidir. Bunun haricinde günlük aktiviteler sürdürülebilir. Hekimin önerilerine dikkat edilmesi suretiyle banyo da yapılabilir. Günlük hayatınıza bu kadar kolay dönebiliyor olmanız sizin böyle bir operasyon geçirdiğinizi kimsenin anlamamasına olanak sağlayacaktır. Kızlık zarı dikimi konusunda daha önce kişinin yaşadığı ilişki sayısı, ne kadar süredir ilişkiye girdiği gibi konuların hiç önemi yoktur. Çocuk doğuran kadınlarda dahi kızlık zarı tamiri bu yöntemlerle gerçekleştirilir.

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı 2019 hakkında bilgi almak isterseniz eğer ki; İlgili linke tıklayabilirsiniz.
İlgili link: https://www.aysedarama.com/kizlik-zari-dikimi-fiyati-2019

Sosyal Medyada Paylaş

Bunlar da İlginizi Çekebilir