Büyükdere Cad. Osman Apt. No:58 Daire:16 Kat:7 MECİDİYEKÖY (Mecidiyeköy otobüs duraklarındaki Tavuk Dünyası üstü)
İstanbul'da Kızlık Zarı Dikimi

İstanbul'da Kızlık Zarı Dikimi

Vajina girişinde mukozal kıvrım halindeki doku kızlık zarı olarak tanımlanmakta; tıp literatüründe ise Hymen olarak adlandırılmaktadır. Kızlık zarının hassas ve ince bir yapısı bulunmakta ve minimum düzeyde damarlıdır. Vajina üzerinde adet kanının vajen duvarı ortasından akmasına müsaade eden boşluk bulunmaktadır. Kızlık zarı cinsel ilişki ile kolaylıkla yırtılmaktadır. Cinsel ilişki haricinde kızlık zarı yırtılması nedenleri arasında tampon uygulamaları jinekolojik muayene ve vajen içerisine uygulanan müdahaleler de yer almaktadır.

Çeşitli nedenlere bağlı olarak yırtılın kızlık zarı için dikim işlemi yapılabilmektedir. Bu işlem günümüzde oldukça kısa sürede ve konforlu bir şekilde uygulanabilmektedir. 

Kaç Tip Kızlık Zarı Çeşidi Vardır?

6 tip kızlık zarı vardır. Bunlardan en sık görülenleri;

  • Dudak şeklinde kızlık zarı: Zor yırtılan kızlık zarı tipinde orta bölgede yukarı taraftan aşağıya doğru gelen dar bir yarık bulunmaktadır.
  • Yarım ay biçimindeki kızlık zarı: Kızlık zarı adet kanamasına izin veren ve ilk ilişkide yırtılan tiptedir. Vajen girişinin yarım ay şeklinde daralmasına neden olur.
  • Halka şeklindeki kızlık zarı: Sıkça rastlanılan kızlık zarı tipidir. Ortada yer alan boşluk yapısı ile adet kanı rahatlıkla boşalırken vajina girişi kızlık zarı ile muntazam bir şekilde daralmaktadır.

Nadiren görülen kızlık zarı tipleri ise;

  • Köprülü kızlık zarı: Bu tür kızlık zarlarında iki delik bulunmaktadır. İki deliğin ortasında adeta köprüyü andıran bir mukoza bulunduğundan ilk ilişki zor ve ağrılı gerçekleşebilir.
  • Kalbur zarı: Nadir görülen kızlık zarı tiplerinden birisidir. Kızlık zarı üzerinde farklı boyutlarda delikler bulunmaktadır. Kanamanın gerçekleşmesi kolay olacaktır.
  • Deliksiz kızlık zarı: Kızlık zarı vajinanın ağzını tamamen kaplar. Kapanma nedeniyle özellikle ilk adet günlerinde kanama dışarı olmayacağından çok ağrı olacaktır.

Kızlık Zarı Kolay Yırtılır mı?

Genellikle ilk cinsel birleşme ile yabancı cisimler; kızlık zarı yırtılmasına neden olmaktadır. Muayene esnasında da kızlık zarı yırtılmaları meydana gelebilir. Hymen ortasında yer alan deliğin penis çapından küçük olması nedeniyle ilk cinsel birleşme esnasında halka şeklinde olan zar birkaç yerden yırtılacaktır.

Yırtılma sonrasında az miktarda kan gelecektir. Yırtıklar 1 - 2 gün içerisinde iyileşeceğinden kanama bir daha olmayacaktır. Nadiren de olsa ilk ilişki sonrasında gerçekleşecek 1 - 2 ilişkide de kanama görülebilir.

Kızlık Zarı Dikiminde Kullanılan Farklı Teknikler

Kızlık zarı dikiminde farklı teknikler tercih edilebileceğinden geçici ve kalıcı yöntem olarak uygulanabilecek işlemler ikiye ayrılmaktadır. Kızlık zarı dokusunun tamir olabildiği en önemli bilgiler arasında yer almaktadır.

  • Kalıcı Yöntem: Sağlıklı olması nedeniyle genellikle flep yöntemi tercih edilmektedir. Kalıcı estetik yöntem olması nedeniyle vajina eski estetik haline dönecektir. Yöntemin doğum yapan kişilerde dahi başarılı sonuçlar vermesi avantajları arasında yer almaktadır. Uygulamada kullanılan dikiş kendiliğinden erimektedir. Estetik teknikler kullanılarak uygulama gerçekleştirildiğinde dikiş almak gerekmeyeceği gibi dikiş izi de kalmayacaktır. Hasta hemen normal hayatına dönerek, ertesi gün dahi çalışmaya başlayabilir. Doku iyileşmesinin tamamlanması için gerekli sürede genital bölge temizliğine önem gösterilmelidir.
  • Geçici Yöntem: Çeşitli nedenlere bağlı olarak kızlık zarı yapısında oluşan bozulmalar uç uca birleştirme tekniği uygulanarak dikilir. Uygulamanın etkisi 10 güne kadar görülse de kızlık zarının yırtılması istenen ilk ilişkiden 3 - 5 gün önce uygulanması en doğrusu olacaktır. Günlerin geçmesi geçici yöntemle kızlık zarı dikiminin güvenilirliğini azaltacaktır. Uygulamanın gerçekleştirilmesi için geçmişte yaşanan cinsel ilişki sayısı ve zamanları önemli değildir. Dikkat edilmesi gereken noktalara uyulduğunda % 100 kanama ile sonuçlanacaktır. Herhangi bir bakım gerektirmesinin yanında fark edilmesi uygulanan yöntem sayesinde mümkün değildir.

Kızlık zarı dikiminde tercih edilen geçici yöntem de kalıcı yöntem de lokal anestezi veya kısa süreli anestezi altında gerçekleştirilir. Kişi uygulama sonrasında yolculuk yapabilir. Muayenehanede uygulama sonrasında kısa bir süre dinlenilmesi normal hayata dönüş için yeterli olacaktır.

İstanbul Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

İstanbul Kızlık Zarı Dikimi başarılı sonuçların burada elde ediliyor olması nedeniyle insanlar tarafından çok araştırılmaktadır. Bunda uygulamalar sonrasında muayenehanede kısa süreli bir dinlenmenin ardından yolculuk yapılabiliyor olmasının da elbette etkileri vardır. Yani kişiler böyle önemli bir konuyu riske atmamak için çok uzak yerlerden dahi yolculuk yaparak uygulamayı yaptırmayı tercih edebiliyorlar. İstanbul Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları konusu da insanlar tarafından yapılan araştırmaların başında yer almaktadır.

İstanbul Kızlık Zarı Dikimi konusunda değişen fiyat aralıklarından bahsedebiliriz. Fiyat aralıklarının değişikliği operasyonu gerçekleştirecek uzmanın tecrübesine, muayenehanenin uygulama için yeterlilik düzeylerine, kızlık zarı dikimi yönteminde hangi yöntemin tercih edildiğine göre dahi bağlı olan farklı kriterlere göre belirlenmektedir. Kızlık zarı tamiri ne kadar diye soran birisine web sitesi üzerinden fiyat veriyor olmak elbette etik ve tıbbi kuralara aykırıdır.

En hızlı fiyatı alarak uygulamanın bütçenize uygunluğunu telefonla irtibata geçerek alabileceğiniz gibi, kesinlikle özellikle fiyatı nedeniyle riske girmemenizi tavsiye edeceğimiz bir uygulama olduğunu unutmamalısınız. Kızlık zarı dikimi noktasında fiyat unsuru seçim yaparken son dikkat etmeniz gereken kriterler arasında yer almalıdır.

Kızlık zarı dikimi hakkında daha ayrıntılı bilgi için; 0 212 238 17 17 numaralı telefonu arayabilirsiniz.